fot. twitter.com/jbrudzinski

Min. J. Brudziński: Podczas spotkania G6 w Lyonie zaprosiłem Matteo Salviniego do Warszawy

Podczas spotkania G6 w Lyonie zaprosiłem Matteo Salviniego do Warszawy – napisał w sobotę na Twitterze szef MSWiA Joachim Brudziński.

Jak poinformowało w piątek włoskie MSW, wicepremier i szef MSW Matteo Salvini podczas wizyty 9 stycznia w Warszawie spotka się z ministrem spraw wewnętrznych i administracji Joachimem Brudzińskim oraz prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

„Podczas spotkania G6 w Lyonie zaprosiłem Matteo Salviniego do Warszawy. Polska i Włochy to kraje zewnętrzne UE Frontex. Mamy wiele interesów gospodarczych, kulturalnych, społecznych” – napisał Joachim Brudziński.

Jego zdaniem atakowanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego za to, że spotka się wicepremierem Włoch jest „czystą głupotą”.

Pierwszy o wizycie Salviniego w Polsce poinformował w czwartek rzymski dziennik „La Repubblica”. Gazeta napisała, że głównym tematem rozmów szefa MSW i lidera Ligi z Jarosławem Kaczyńskim ma być zawarcie porozumienia przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Z Joachimem Brudzińskim włoski polityk rozmawiał w październiku podczas obrad ministrów spraw wewnętrznych w Lyonie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl