Szef MSWiA z wizytą w Brukseli

Minister spraw wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak reprezentuje stanowisko Polski ws. kryzysu migracyjnego. W Brukseli oprócz unijnych ministrów spraw wewnętrznych na roboczym spotkaniu zebrali się także przedstawiciele resortu sprawiedliwości.

Jeszcze przed rozmowami, szef MSWiA Mariusz Błaszczak powiedział, że Polska opowiada się za wszystkimi formami, które poprawią stan bezpieczeństwa państw Unii Europejskiej.

Jesteśmy zwolennikami wzmocnienia Straży Granicznej, pod warunkiem zachowania suwerenności. To jest nasze stanowisko, które prezentowaliśmy wcześniej i które dziś również będę prezentował. Czynnikiem, który przyciąga kolejne fale uchodźców, jest polityka azylowa zachodu Europy. Ta polityka musi się zmienić. Unia Europejska jest wspólnotą państw, a więc w związku z tym te decyzje powinny być wypracowywane na takim forum, z jakim mamy dziś do czynienia – podkreślił Mariusz Błaszczak.

7 marca odbędzie się specjalny szczyt UE-Turcja w sprawie kryzysu migracyjnego. Tematem będzie wdrażanie uzgodnionego w 2015 roku unijno-tureckiego planu działania, którego celem jest zahamowanie napływu imigrantów i uchodźców do UE.

Na chwilę obecną plan nie przynosi oczekiwanych efektów. W związku z tym niektóre kraje podejmują działania na własną rękę, czego przykładem jest wprowadzenie przez Austrię limitów przyjmowanych uchodźców czy przywracanie kontroli na wewnętrznych granicach w strefie Schengen.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl