fot. PAP/CTK

J. Borrell: Ministrowie UE zgadzają się na przygotowanie nowych sankcji wymierzonych w Rosję

Ministrowie spraw zagranicznych państw Unii Europejskiej zgodzili się w środę, podczas nieformalnego spotkania w Nowym Jorku, na wprowadzenie nowych sankcji wymierzonych w Rosję – powiedział Josep Borrell, przedstawiciel Unii do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa.

Rozmawiając z dziennikarzami w Nowym Jorku Josep Borrell poinformował, że 27 państw podjęło polityczną decyzję o zastosowaniu nowych sankcji sektorowych i indywidualnych. Ministrowie zgodzili się również na dalsze dostarczanie większej ilości broni na Ukrainę. Nowe sankcje będą odpowiedzią na ogłoszenie przez Władimira Putina mobilizacji i pseudoreferendów na terenach okupowanych.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl