fot. PAP/EPA

Izrael ostrzelał cele w Strefie Gazy

Izraelskie lotnictwo zaatakowało nad ranem bazy radykalnego palestyńskiego Hamasu sprawującego rządy w Strefie Gazy. Była to odpowiedź na wcześniejszy ostrzał rakietowy terytorium izraelskiego z tej Strefy.

Według źródeł w palestyńskich służbach ratunkowych jedna osoba – 27-letni Palestyńczyk – poniosła śmierć.

Źródła Hamasu podały, że jeden z samolotów izraelskich został ostrzelany.

Atak potwierdził rzecznik armii izraelskiej, który oświadczył, że atakowane były „liczne cele terrorystów z Hamasu, w tym baza morska, kompleks wojskowy i fabryka broni”.

W późniejszych godzinach – według strony izraelskiej – ze Strefy Gazy wystrzelono kolejnych kilka rakiet. Brak informacji o ofiarach lub stratach.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl