By SKopp - Drawn by SKopp, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=343657

Mali: 53 żołnierzy zginęło w ataku

53 żołnierzy armii malijskiej i 1 cywil zginęło w ataku na obóz wojskowy w miejscowości Indelimane, na północnym wschodzie Mali, w pobliżu granicy z Nigrem – poinformował w piątek na Twitterze rzecznik rządu Yaya Sangare.

Nie podano bliższych szczegółów ataku, ani kto mógł się jego dopuścić. Podejrzewane o jego dokonanie są ugrupowania dżihadystyczne, które są bardzo aktywne na północy Mali. Rzecznik rządu określił atak jako „terrorystyczny”.

Według Sangare dziesięciu osobom udało się uciec. Napastnicy wyrządzili też „poważne straty materialne”.

Był to jeden z najkrwawszych ataków na armię malijską w ostatnich latach. Wcześniej, 30 września i 1 października w podobnym atakach na południu kraju, w pobliżu granicy z Burkina Faso, zginęło 40 żołnierzy.

W marcu i kwietniu 2012 r. północne rejony Mali opanowały grupy dżihadystów związane z Al-Kaidą wykorzystując próżnię, jaka powstała po stłumieniu rebelii Tuaregów.

Dżihadyści zostali rozbici i rozproszeni w rezultacie interwencji wojskowej Francji, która trwa do dziś. Nie zostali jednak całkowicie pokonani, ich niedobitki grasują nadal.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl