IX Rzeszowski Marsz na Rzecz Trzeźwości

W poniedziałek 29 sierpnia br. w Rzeszowie, we wspomnienie męczeńskiej śmierci św. Jana Chrzciciela, odbędzie się IX Rzeszowski Marsz na Rzecz Trzeźwości. Rozpoczęcie Mszą św. w intencji trzeźwości w naszej Ojczyźnie w kościele pod wezwaniem św. Krzyża w Rzeszowie przy ul. 3-go Maja o godz. 18.00.

Po Mszy św. ok. 19.00 nastąpi przejście ulicami: 3-go Maja i Kościuszki na Rynek Rzeszowski. Tam przewidziane są okolicznościowe wystąpienia i przyjęcie stosownych petycji. Nad Marszem objął patronat honorowy Ks. Bp dr Jan Wątroba – Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej. Homilię wygłosi ks. Zbigniew Guzy – duszpasterz trzeźwości diecezji tarnowskiej.

Marsz będzie sposobnością do spotkania wielu ludzi dobrej woli, którzy nie godzą się na coraz bardziej powszechne przyzwolenie na otaczającą nas rzeczywistość: pijanych dzieci i młodzieży, pijanych ojców rodzin, na których daremnie czekają dzieci, pijane matki, które tracą swoją kobiecą godność, pijanych kierowców, dróżników i pijaństwo tak wielu przedstawicieli innych ważnych dla życia ludzkiego zawodów.

W tym roku uczestnicy Marszu szczególnie będą akcentować konieczność przedłużenia sierpniowej abstynencji na cały rok i dalsze lata trzeźwości. Byłby to też nasz dar z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski, 60. rocznicy Ślubów Jasnogórskich i tegorocznej wizyty Ojca Świętego Franciszka.

Trzeźwość jest dobrem całej wspólnoty narodowej. Wszyscy jesteśmy za tę wartość odpowiedzialni. W tej walce nie jesteśmy sami. Wierzymy, że nasza Królowa Najświętsza Maryja Panna wyprosi nam Bożą pomoc. Niech nie zabraknie żadnego z nas na Marszu, w którym o tę pomoc będziemy zabiegać.

Ufamy, że Polska z Bożą pomocą będzie w pełni trzeźwa.

Waldemar Sikora
Przewodniczący Rzeszowskiego Porozumienia na Rzecz Trzeźwości

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl