Rzeszów: obrońcy życia będą protestować przez szpitalem Pro Famila

W Rzeszowie o godz. 17.00 pod szpitalem Pro Familia odbędzie się pikieta antyaborcyjna. We wspomnianym szpitalu od dawna przeprowadza się „zabieg” zabijania dzieci nienarodzonych. To największa placówka na Podkarpaciu, która zajmuje się tym zbrodniczym procederem.

Manifestację organizuje fundacja Pro – Prawo do Życia. Uwagę zwraca fakt, że protest obrońców życia będzie transmitowany w publicznej telewizji w programie „To jest temat”.

Organizatorzy zachęcają do przyjścia na pikietę, aby dać świadectwo i opowiedzieć się za obroną życia nienarodzonych dzieci – mówi Jacek Kotula z fundacji Pro – Prawo do Życia.

– Jest to już około 30-ta pikieta, gdzie obrońcy życia z Podkarpacia gromadzą się, aby zamanifestować swoje przywiązanie do obrony życia oraz sprzeciwić się aborcjom, które są sukcesywnie wykonywane w tym szpitalu. Będziemy tam dyskutować z przedstawicielami „Pro-Familii”, którzy, mam nadzieję, skorzystają z zaproszenia prowadzących redaktorów telewizji. Przedstawimy swoje argumenty: że życie rozpoczyna się od poczęcia, aborcja jest zabijaniem. Będziemy całą tę sytuację związaną z Pro Familia – która od 2 lat się toczy na Podkarpaciu – przedstawiać całej Polsce – żeby cała Polska zobaczyła, że tutaj jest mnóstwo ludzi, którzy są za życiem i przeciwstawiają się zabijaniu dzieci – powiedział Jacek Kotula.

W grudniu zeszłego roku działacze z fundacji Pro – Prawo do Życia za swoją antyaborcyjną działalność musieli stanąć przed sądem. Szpital Pro Familia w Rzeszowie chciał w ten sposób przeciwstawić się nazywaniu tzw. aborcji „zabijaniem dzieci”. Sąd uniewinnił jednak obrońców życia od zarzutu zniesławienia, jaki złożyła placówka.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl