fot. pixabay.com

Irak: atak rakietowy na rafinerię w Erbil

Atak rakietowy na rafinerię ropy naftowej w północnoirackim mieście Erbil spowodował w niedzielę pożar jednego z głównych zbiorników – poinformowały irackie siły bezpieczeństwa.

Władze irackie podały, że na równinie Niniwy po ataku znaleziono wyrzutnię i cztery pociski, które zostały rozbrojone.

Pożar w rafinerii, który wybuchł w wyniku ataku, został ugaszony.

Wcześniej w niedzielę służby antyterrorystyczne Kurdystanu poinformowały, że sześć pocisków wylądowało w pobliżu rafinerii w Erbilu, dodając, że zostały wystrzelone z prowincji Niniwa.

Trzy pociski spadły w pobliżu rafinerii 6 kwietnia 2022 roku, ale nie spowodowały żadnych ofiar. W marcu Iran dokonał ataku na Erbil za pomocą rakiet balistycznych.

Mustafa al-Kazimi, premier Iraku, oświadczył, omawiając sytuację bezpieczeństwa w rozmowie telefonicznej z kurdyjskim przywódcą Masudem Barzanim, że siły zbrojne będą ścigać sprawców tego, co nazwał „tchórzliwym atakiem”.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl