By Architect of the Capitol - aoc.gov, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7531712

Amerykanie bardziej skłonni głosować na Republikanów niż Demokratów

Większość Amerykanów gotowa jest w listopadowych wyborach głosować w swych okręgach raczej na Republikanów aniżeli Demokratów. Deklarowali to w stosunku 47 do 44 procent.

Autorzy najnowszego sondażu radia publicznego NPR, programu telewizji PBS NewsHour, a także college’u Marist wzięli pod uwagę opinię 1,162 zarejestrowanych wyborców. Przewagę Republikanów odnotowano w badaniu trwającym od połowy kwietnia do minionego tygodnia, po raz pierwszy od podobnego przeprowadzonego przed ośmioma laty. Wówczas mieli 5-punktową przewagę, a następnie zdobyli kontrolę nad Izbą Reprezentantów i Senatem USA. Poparł ich także niezależny elektorat w stosunku 45 do 38 punktów procentowych.

NPR zwraca uwagę, że podczas gdy większość kobiet opowiada się za Demokratami, mężczyźni preferują ich rywali. Generalnie, Republikanie mają większe poparcie w zagadnieniach dotyczących inflacji, przestępczości i bezpieczeństwa narodowego. Zgodnie z sondażem dla Amerykanów obecnie wysoka inflacja jest głównym powodem do zmartwienia.

„Około trzy razy więcej niezależnych wyborców uważa, że Republikanie lepiej poradziliby sobie z kontrolą inflacji, niż Demokraci. Z drugiej strony, Demokraci mają dużą przewagę w kwestii praw społeczności LGBTQ, zmian klimatycznych, a także walki z koronawirusem. Co do imigracji zdania są podzielone” – podkreśla radio publiczne.

Ogólna aprobata dla pracy prezydenta Joe Bidena jest wciąż stosunkowo niska i sięga 41 procent. Wzrosła jednak o dwa punkty procentowe w zestawieniu z najniższym wynikiem, 39 proc., odnotowanym w minionym miesiącu.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl