PAP/EPA

Prezydent A. Duda i marszałek E. Witek spotkają się ze spikerem Izby Reprezentantów USA

W Polsce przebywa amerykańska delegacja, na której czele stoi spiker Izby Reprezentantów USA. Nancy Pelosi spotka się dziś z prezydentem RP Andrzejem Dudą i marszałek Sejmu, Elżbietą Witek.

Nancy Pelosi kieruje pracami Izby Reprezentantów. Stoi na czele delegacji amerykańskiego Kongresu, która w niedzielę przebywała w Kijowie.

– Jesteśmy wdzięczni wszystkim partnerom, którzy wysyłają tak ważne i silne sygnały wsparcia, odwiedzając naszą stolicę w tak trudnym czasie – powiedział Wołodymyr Zełenski, prezydent Ukrainy.

Z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim, Nancy Pelosi rozmawiała o dostawach broni, wsparciu finansowym i sankcjach wobec Rosji.

– Odwiedzamy cię, aby podziękować za walkę o wolność. Twoja walka jest walką dla wszystkich. Tak więc naszym zobowiązaniem jest być z tobą, dopóki walka nie zostanie zakończona – zaznaczyła Nancy Pelosi.

Z Kijowa spiker Izby Reprezentantów udała się do Rzeszowa. Deklarowała, że jej wizyta w Polsce wiąże się z wysiłkiem, jaki Polacy podjęli, przyjmując 3 mln uchodźców z Ukrainy. Z Nancy Pelosi spotkają się dziś prezydent Andrzej Duda i Elżbieta Witek. Do rozmów z głową państwa dojdzie o godz. 9.30 w Pałacu Prezydenckim.

Marszałek Elżbieta Witek przyjmie amerykańską delegację w Sejmie po godz. 11.15.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl