fot. twitter.com/ipngovpl

IPN przygotował aplikację pt. „Polskie Państwo Podziemne”

Instytut Pamięci Narodowej przygotował nową aplikację o nazwie „Polskie Państwo Podziemne”. W siedzibie Instytutu w Warszawie z udziałem m.in. dr. Jarosława Szarka, prezesa IPN, trwa specjalny pokaz.

Data prezentacji nie jest przypadkowa. 14 lutego 2020 r. to dzień 78. rocznicy przemianowania Związku Walki Zbrojnej na Armię Krajową. Nowa aplikacja IPN, przygotowana na bazie gry edukacyjnej, pokazuje fenomen Polskiego Państwa Podziemnego.

Ilustruje też zasady i skalę działalności struktur konspiracyjnych. Grający poznają sylwetki m.in. płk. Witolda Pileckiego czy gen. Augusta Emila Fieldorfa – mówi p.o. rzecznika prasowego IPN Adam Stefan Lewandowski.

– Jest to gra, która rozwija wiedzę na temat postaci, które tworzyły Polskie Państwo Podziemne. Jest to gra kilkuosobowa, przeznaczona głównie dla uczniów i nauczycieli, ale nie tylko, bo sam osobiście grałem w tę grę, także bardzo ją polecam. Poprzez tę grę poznamy struktury Polskiego Państwa Podziemnego – to jest też bardzo istotne – ale także idee. Jest do tego dołączona broszurka, która opisuje całe Polskie Państwo Podziemne i to, co ono miało na celu, czyli właśnie odzyskanie niepodległości. Poprzez tę aplikację, poprzez tę rozgrywkę można zrozumieć, dlaczego Polskie Państwo Podziemne jest określane mianem fenomenu na skalę światową – podkreśla Adam Stefan Lewandowski.

Ze szczegółowym opisem aplikacji można się zapoznać na stronie internetowej Instytutu Pamięci Narodowej.

78 lat temu – 14 lutego 1942 roku – Związek Walki Zbrojnej został przekształcony w Armię Krajową. Nazwa AK stała się jednym z najważniejszych symboli dążenia do niepodległości Rzeczpospolitej.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl