fot. twitter.com/OrdoIuris

Instytut Ordo Iuris odpowiada na budzącą wątpliwości Strategię LGBT Komisji Europejskiej

Przeciw dyskryminacji, przeciw ideologii – Instytut Ordo Iuris odpowiada na Strategię LGBT Komisji Europejskiej. Prawnicy wobec dokumentu mają poważne zastrzeżenia.

Opublikowana 12 listopada przez Komisję Europejską „Strategia na rzecz równości LGBTIQ” jest pierwszym dokumentem tej rangi wydanym przez Unię Europejską. W dokumencie znajdują się między innymi postulaty walki z „dyskryminacją w miejscu pracy, ograniczenia niepotrzebnych interwencji chirurgicznych w stosunku do dzieci przejawiających zaburzenia tożsamości płciowej czy zwalczania przemocy i agresji wobec osób o skłonnościach homoseksualnych”.

– Chodzi o Europę XXI wieku. Jest rok 2020, a nienawiść i dyskryminacja osób z mniejszości seksualnych tak naprawdę nie należą do dzisiejszej Europy – mówiła w listopadzie Věra Jourová, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej.

Do unijnego dokumentu dotyczącego polityki wobec homoseksualistów prawnicy z Instytutu Ordo Iuris przedstawiają poważne zastrzeżenia. Tymoteusz Zych, wiceprezes Instytutu, wskazał, że w strategii pojawiają się próby wprowadzenia nowych pojęć i kategorii praw, które nie mają uzasadnienia w obowiązujących normach.

– Znajdziemy tam chociażby apel o to, aby państwa członkowskie UE uznawały skutki związków homoseksualnych zawartych w innych krajach. W praktyce oznacza to zasadniczą zmianę w systemie prawa rodzinnego i otwarcie drogi do adopcji dzieci przez związki jednopłciowe – zwrócił uwagę Tymoteusz Zych.

Pojawia się także nawoływanie do przywrócenia  dyrektywy dyskryminacyjnej, czyli dokumentu, zgodnie z którym przedsiębiorca posądzony o dyskryminację ze względu na orientację seksualną miałby sam udowadniać, że nie dyskryminował takich osób.

Jest to nie tylko niezwykle niebezpieczna sytuacja narzucenia ideologicznego dyktatu, ale przede wszystkim potencjalnie niesamowicie szkodliwe dla osób prowadzących działalność gospodarczą, które mogą być zasypywane dziesiątkami pozwów – zaznaczył wiceprezes Instytutu Ordo Iuris.

Strategia zakłada ponadto stworzenie specjalnych biur na posterunkach policji, które będą zajmowały się obsługą pokrzywdzonych o skłonnościach homoseksualnych. To także zmiany w parametrach sprzętu rozpoznającego płeć na podstawie wyglądu twarzy.

– W strategii – poza przyjęciem nieskutecznego paradygmatu walki z dyskryminacją – pojawia się szereg błędnych założeń, które rozpoczynają się przede wszystkim od tego, że strategia w sposób błędny definiuje pojęcia, takie jak „dyskryminacja” i „równość wobec prawa” – wskazała Karolina Pawłowska, dyrektor Centrum Prawa Międzynarodowego Ordo Iuris.

W europejskiej strategii pojawiają się również próby wykroczenia poza przyznane Unii w traktatach kompetencje, które uderzają bezpośrednio w polski ład konstytucyjny.

– Strategia, którą proponuje KE jest nie tyle obliczona na obronę rzekomo prześladowanych mniejszości seksualnych, co jest nastawiona na promocję ideologii LGBT, ideologii gender. Jest strategią próby wymuszania na krajach członkowskich zmian ustawodawczych w tym zakresie – podkreślił prof. Mieczysław Ryba, politolog i historyk.

To także pewnego rodzaju obejście prawa działającego obecnie w Polsce – zaznaczył Nikodem Bernaciak z Instytutu Ordo Iuris.

– To obejście przepisów krajowych ma następować również przez przejście o krok niżej, przez wprowadzenie tzw. kart różnorodności w ramach europejskiego systemu platformy kart różnorodności – mówił Nikodem Bernaciak.

Nowa strategia Komisji Europejskiej może uderzyć także w instytucje małżeństwa i rodziny.

– To by oznaczało, że każda osoba, która ma inny punkt widzenia niż środowisko LGBT na temat tego, jak powinna wyglądać rodzina, kto ma prawo do wychowywania dzieci, taka osoba znalazła by się w więzieniu. To są już zapędy typowo totalitarne, dlatego ta strategia jest wyjątkowo groźna – zwrócił uwagę europoseł PiS, Patryk Jaki.

Uwagi do unijnej strategii na rzecz homoseksualistów są dostępne na stronie Instytutu Ordo Iuris. [tutaj]

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl