Instytucja Rady Europy ds. korupcji oceni polskie ustawy o KRS i SN

Grupa Państw Przeciwko Korupcji, czyli antykorupcyjny organ Rady Europy, ogłosiła, że w trybie pilnym oceni polskie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. Raport na ten temat ma zostać ogłoszony w marcu.

W specjalnym komunikacie podkreślono, że po raz pierwszy organ RE zastosował tę niedawno wprowadzoną pilną procedurę, przewidzianą dla „nadzwyczajnych okoliczności”.

Zgodnie z zasadami procedura może być użyta wtedy, gdy „reformy instytucjonalne, inicjatywy legislacyjne lub zmiany proceduralne w kraju członkowskim mogą stanowić poważne naruszenie antykorupcyjnych standardów Rady Europy”.

To kolejny etap kampanii przeciwko Polsce – powiedziała konstytucjonalista, poseł PiS-u Krystyna Pawłowicz.

Zapowiadano, że oni nowemu rządowi (struktury zewnętrzne, którym nie podoba się katolicki, narodowy rząd i w większości konserwatywne polskie społeczeństwo) nie dadzą spokoju, że będą nas nękać w każdy możliwy sposób. Odbywa się to po donosach polskiej totalnej opozycji. Ponieważ w Polsce uliczna opozycja niespecjalnie jest popierana przez Polaków, to widzę, że na aktywności przybierają różne sztuczne twory, za którymi stoją tylko lewaccy politycy, byli członkowie rządu czy struktur bankowych państw zachodniej Europy. Wydaję mi się, że to po prostu trzeba przeczekać – wskazała prof. Pawłowicz.

Grupa Państw Przeciwko Korupcji poinformowała też, że w trybie pilnym oceni prawne rozwiązania w Rumunii. Chodzi o trzy projekty legislacyjne dotyczące sądownictwa.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl