fot. pixabay.com

IMGW: Intensywne opady śniegu na wschodzie kraju

Intensywne opady śniegu na wschodzie kraju i przyrost pokrywy śnieżnej od 20 cm do 35 cm . Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed powrotem zimowej pogody.

Jak przekazało IMGW, ostatni tydzień stycznia przywitał nas intensywnymi opadami śniegu na wschodzie kraju.

„Najbliższe dni upłyną pod znakiem zimowej pogody z opadami śniegu oraz zamieciami i zawiejami śnieżnymi. Temperatura spadnie miejscami do -10°C” – poinformowali synoptycy.

Wydali też ostrzeżenia pierwszego, drugiego stopnia i trzeciego stopnia przed opadami śniegu i oblodzeniem praktycznie w całym kraju. Najmocniej popada w południowych powiatach województwa podkarpackiego. Tam można się spodziewać przyrostu pokrywy śnieżnej o 30 cm do 35 cm.

Intensywnych opadów śniegu można spodziewać się też na wschodzie kraju w województwach: podlaskim, lubelskim i południowo-wschodnich powiatach woj. małopolskiego. Na terenach tych prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu.

W województwach zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, łódzkim, lubuskim i wielkopolskim kierowcy również muszą spodziewać się oblodzenia na drogach.

Jak poinformowało IMGW, wzrośnie także prędkość i porywistość wiatru, co powodować będzie lokalnie zawieje i zamiecie śnieżne.

PAP

drukuj