III Gdański Piknik Patriotyczny

Za nami III Gdański Piknik Patriotyczny. To spotkanie dla rodzin, którego głównym punktem była uroczysta Msza święta.

W tym roku mija sto lat od odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego w trakcie tegorocznej edycji pikniku organizatorzy skupili się przede wszystkim na tym wydarzeniu.

– III Gdański Piknik Patriotyczny poświęcony jest pamięci wszystkich tych, którzy przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości – mówił Tyberiusz Kryger, prezes stowarzyszenia Forum Młodej Prawicy.

Uczestnicy pikniku mogli zobaczyć m.in. jak wyglądali żołnierze z 4. Pułku Ułanów Zaniemeńskich.

– Ułan to żołnierz, który posiadał szable, lance i karabin mauser – opisywał Adam Zając rekonstruktor ze stowarzyszenia im. 4. Pułku Ułanów Zaniemeńskich.

Jak mówili mieszkańcy Gdańska, taki piknik w kontekście setnej rocznicy odzyskania niepodległości jest bezcenny.

– Nie można odpuszczać takiego patriotycznego ducha. Ten duch musi być w narodzie krzewiony i propagowany, bez tego znikniemy – akcentował pan Sławomir.

Piknik skierowany był do wszystkim mieszkańców Gdańska – podkreślał Andrzej Jaworski, prezes stowarzyszenia myGdańsk.pl.

– To jest trzeci już piknik patriotyczny w Gdańsku, który skupia gdańszczan, osoby, które chcą wspólnie spędzić czas, posłuchać dobrej patriotycznej muzyki. Rodzice mogą spokojnie porozmawiać w czasie, gdy dzieci będą bawić się na zewnątrz – wskazywał Andrzej Jaworski.

A dla najmłodszych organizatorzy wydarzenia przygotowali wiele atrakcji.

– Są dmuchane zjeżdżalnie, stoisko z animatorkami, konkursy z nagrodami – wyliczał Tyberiusz Kryger.

Patronat nad wydarzeniem objęły Radio Maryja i Telewizja Trwam.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl