Gdańsk: Policja eskortowała dwa auta z rodzącymi

Gdańscy policjanci pomogli w czwartek w eskorcie dwóch aut, w których znajdowały się rodzące kobiety. Obie sytuacje miały miejsce w odstępie godziny. Kobiety zostały bezpiecznie dowiezione do najbliższych placówek medycznych.

Jak poinformowała w piątek nadkom. Magdalena Ciska, oficer prasowa Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, do pierwszego ze zdarzeń doszło w czwartek po 13.00 na ul. Łostowickiej.

„Patrol drogówki, który zatrzymał się przed światłami, został poproszony przez kierowcę subaru o pomoc. 30-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego powiedział funkcjonariuszom, że jego żona zaczęła rodzić w samochodzie i poprosił o wsparcie w sprawnym dotarciu do szpitala” – poinformowała Magdalena Ciska.

Funkcjonariusze natychmiast poinformowali o zdarzeniu oficera dyżurnego, włączyli sygnały świetlne oraz dźwiękowe i pilotowali subaru przez dwa kilometry do najbliższej placówki medycznej; po upewnieniu się, że rodząca uzyska tam odpowiednią pomoc, zakończyli akcję.

Godzinę później w bardzo podobnej interwencji wziął udział inny patrol drogówki pracujący na jednym ze zjazdów z gdańskiej obwodnicy. Tutaj 37-letni mieszkaniec Władysławowa kierujący forem mondeo, poinformował policjantów, że u jadącej z nim żony zaczęła się akcja porodowa.

Także ta kobieta, w eskorcie radiowozu z włączoną sygnalizacją świetlną i dźwiękową, dotarła bezpiecznie do szpitala. Akcja trwała sześć minut, a policjanci pomogli też wejść kobiecie do szpitala, gdzie przekazali ją w ręce lekarzy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl