II Ogólnopolska Parada Seniorów w Warszawie

Walka ze stereotypami na temat osób starszych oraz zwrócenie uwagi na potrzeby seniorów to główne cele II Ogólnopolskiej Parady Seniorów w Warszawie.

Tegoroczny przemarsz wyruszy dziś w południe z Placu Konstytucji. Jego uczestnicy przejdą ulicą Piękną i Alejami Ujazdowskimi. Następnie na terenie Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski odbędzie się Piknik Pokoleń.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Zaczyn, zajmująca się wspieraniem starszego pokolenia.

Seniorzy to bardzo liczna, aktywna grupa osób, która powinna być zauważana w życiu społecznym – mówi Przemysław Wiśniewski z Fundacji Zaczyn.

– Celem tego wydarzenia jest pokazanie, jak wielki potencjał tkwi w osobach starszych – w osobach, które mają więcej niż 60, 70, 80 lat, jaka twórczość jest w tej grupie pokoleniowej, jak wiele one mogą zdziałać społecznie, a jak w realiach – niestety – trochę mało zdziałać mogą. Jest to grupa bardzo często wykluczana, stereotypizowana, bardzo często traktowana bez elementarnej godności. W połowie XXI wieku Polska będzie jednym z trzech najstarszych społeczeństw w UE, co powoduje konieczność bardzo wielu zmian w polityce społecznej – ochrony zdrowia, zatrudnienia. Będą duże zmiany na wielu polach, które na tę chwilę niestety nie są gotowe. Poprzez paradę chcemy się upomnieć o prawa tychże osób – podkreślił Przemysław Wiśniewski.

Dotychczas udział w paradzie zgłosili seniorzy z 55 miejscowości w kraju. Organizatorzy zachęcają uczestników do zabrania ze sobą gwizdków i trąbek, ponieważ parada ma rozpocząć się głośnym gwizdnięciem. Podczas Pikniku na seniorów czekają liczne atrakcje.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl