fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Idea Bank zostanie przejęty przez Pekao S.A.

Bankowy Fundusz Gwarancyjny wszczął przymusową restrukturyzację Idea Banku. Na początku stycznia przyszłego roku zostanie on przejęty przez Pekao S.A. Fundusz zapewnił, że klienci Idea Banku będą obsługiwani cały czas tak samo. Wszystkie depozyty i kredyty zostaną w całości przeniesione do jednego z największych banków.

Ekonomiści podkreślili, że od dłuższego czasu było wiele wątpliwości ws. zarządzania Idea Bankiem. Chodzi m.in. o działalność kredytową, która przynosiła straty.

Prof. Zbigniew Krysiak wskazał, że w Polsce dochodziło już do podobnych sytuacji, ale sprawy nie były tak istotne, żeby doprowadzić do turbulencji w sektorze bankowym.

– W tym momencie Idea Bank jest podmiotem stosunkowo dużym i w ramach procedur dokonuje się jego przejęcie przez Pekao S.A. Chodzi o to, żeby portfel kredytowy i depozyty mogły być w dalszej kolejności prowadzone – powiedział prof. Zbigniew Krysiak.

Przedstawiciele banku Pekao S.A. oznajmili, że przejecie Idea Banku oznacza zwiększenie skali działalności i rozwój bazy klientów w segmentach mikrofirm i MŚP. Bank poinformował, że przygotuje atrakcyjną ofertę powitalną dla klientów detalicznych Idea Banku.

RIRM

drukuj