Hollande apeluje do Putina o sukcesywne wdrażanie mińskich porozumień

Prezydent Francji Francois Hollande zaapelował w piątek do prezydenta Rosji Władimira Putina o sukcesywne wdrażanie mińskich porozumień. Politycy rozmawiali w Erywaniu na marginesie obchodów setnej rocznicy ludobójstwa Ormian w imperium otomańskim. 

„Najlepszym sposobem przezwyciężenia tego, co nas obecnie hamuje, jest sukcesywne wdrażanie porozumień z Mińska” – powiedział Holland.

Putin z kolei, jak pisze AFP, ubolewał, że stosunki Rosji z Francją i UE nie są „niestety (…) na najlepszym poziomie”.

Rosyjskie media piszą, że Putin podkreślił rolę Hollande’a w zawarciu mińskich porozumień.

Zgodnie z zawartymi w lutym w Mińsku porozumieniami pokojowymi na wschodzie Ukrainy, od 15 lutego miało obowiązywać zawieszenie broni. Następnie z obu stron miało być wycofane ciężkie uzbrojenie i wytyczona strefa buforowa o szerokości od 50 do 70 km. Termin ten nie został jednak dotrzymany.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl