fot. twitter.com/EpiskopatNews

Hołd dla św. Jana Pawła II

Dzięki zaangażowaniu amerykańskiej Polonii, w Stawiszy powstała kaplica i pomnik św. Jana Pawła II. To wyraz wdzięczności za pontyfikat Papieża Polaka.

Stawisza to mała wieś na południu woj. małopolskiego. W najbliższą niedzielę w tamtejszym kościele pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego odbędzie się dziękczynienie za dar życia i pontyfikat św. Jana Pawła II. Ku czci polskiego Papieża zostanie poświęcona kaplica dolnego kościoła oraz nowy pomnik.

– W tych stronach Beskidu Sądeckiego przechadzał się kiedyś młody Karol Wojtyła i to jest nawiązanie, aby jego stąpanie po tamtej ziemi uwiecznić dla przyszłych pokoleń – powiedział ks. kan. Mirosław Król, kanclerz ośrodka polonijnego, rektor polonijnego seminarium świętych Cyryla i Metodego w Orchard Lake w USA, który pochodzi ze Stwiszy.

Fundusze na budowę kaplicy i pomnika św. Jana Pawła II zebrali nie tylko mieszkańcy Stawiszy, ale także amerykańska Polonia oraz sami Amerykanie.

– Widzę, że kult Jana Pawła II istnieje nie tylko wśród Polaków, Polonii, ale także wśród Amerykanów. Powiem szczerze, że jesteśmy rozpoznawalni, kiedy mówimy, że jesteśmy z Polski, zaraz jesteśmy kojarzeni z Janem Pawłem II – zaznaczył ks. kan. Mirosław Król.

W tym roku obchodzimy 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły.

TV Trwam News

drukuj