Holandia: będzie spotkanie ministrów UE ws. zamachów w Brukseli

Na wniosek Belgii sprawująca prezydencję w Unii Europejska Holandia zorganizuje specjalne spotkanie europejskich ministrów w związku z zamachami w Brukseli – podał we wtorek na Twitterze minister Holandii ds. bezpieczeństwa i sprawiedliwości Ard van der Steur.

Spotkanie najprawdopodobniej odbędzie się w czwartek – zaznaczył minister.

We wtorek w stolicy Belgii doszło do dwóch zamachów terrorystycznych – na brukselskie lotnisko międzynarodowe i stację metra znajdującą się w pobliżu siedzib instytucji europejskich. Zginęło w nich ponad 30 osób i ponad 200 zostało rannych. Do przeprowadzenia ataków przyznali się dżihadyści z tzw. Państwa Islamskiego.

Po zamachach szefowie państw i rządów Unii Europejskiej we wspólnym oświadczeniu zapewnili, że zjednoczeni w walce przeciwko ekstremizmowi i terroryzmowi podejmą „wszystkie niezbędne działania”, by stawić czoło temu zagrożeniu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl