fot. https://twitter.com/KGPSP

Hiszpania: w kilkunastu miejscach trwa walka z pożarami

W poniedziałek walka z pożarami prowadzona była w kilkunastu miejscach Hiszpanii. Z informacji ministerstwa środowiska i demografii wynika, że tylko podczas ostatniego tygodnia spłonęło ponad 60,5 tys. hektarów. Meteorolodzy przewidują, że z uwagi na utrzymujące się wciąż wysokie temperatury walka z żywiołem nie zakończy się w najbliższych dniach.

Według europejskiego systemu satelitarnego Copernicus w tym roku w Hiszpanii spłonęło już ponad 290 tys. hektarów lasów i nieużytków rolnych.

Do największych strat ogień doprowadził we wspólnotach autonomicznych Kastylii i Leonu, w Galicji, a także na terenie regionu Walencji.

Strażacy gaszący pożary w tym ostatnim regionie, na wschodzie Hiszpanii, znaleźli na jednej z łąk pocisk artyleryjski o kalibrze 105 mm. Służby twierdzą, że mogło dojść do eksplozji, gdyż pocisk był w dobrym stanie.

Jak poinformowała w poniedziałek hiszpańska żandarmeria (Guardia Civil) na nietypowe znalezisko natrafiono podczas gaszenia pożaru na terenie gminy Andilla.

Żandarmeria podała, że po sygnale otrzymanym od ekip strażackich saperzy wywieźli pocisk w bezpieczne miejsce, gdzie został zdetonowany.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl