fot. pixabay.com

Hiszpania jest na ostatniej prostej do legalizacji tzw. eutanazji

Hiszpania jest na ostatniej prostej do legalizacji tzw. eutanazji. Projekt, który dopuszcza śmierć na życzenie, przyjął hiszpański Senat.

Pod koniec ubiegłego roku izba niższa hiszpańskiego parlamentu przyjęła ustawę legalizującą tzw. eutanazję. Projekt uderza w bezpieczeństwo pacjentów. Nie chroni praw, zwłaszcza osób nieprzytomnych i ciepiących. Hiszpańscy biskupi znaleźli rozwiązanie, które ma być odpowiedzią na próby zabójstwa pacjenta, bez jego wiedzy i zgody.

Ustawa o tzw. eutanazji nie może być zastosowana w przypadku, kiedy dana osoba podpisała wcześniej dokument z rozporządzeniami, testament życiowy, dyspozycje lub inne prawnie uznane dokumenty. Biskupi zachęcają więc do spisywania testamentów. Ważne jest, żeby dokument został oficjalnie zarejestrowany. Pozwoli to zatrzymać próby naruszania wolności i godności osoby ubezwłasnowolnionej. Hiszpańscy biskupi wskazują testament jako ochronę przed tzw. eutanazją, ponieważ dokument lada moment może wejść w życie. Dziś przyjął ją hiszpański Senat.

Projekt wróci jednak do niższej izby parlamentu, bo senatorowie zgłosili poprawki. Zgodnie z nimi osoba, która chce poddać się tzw. eutanazji, będzie musiała przejść konsultacje potwierdzające poważną i nieuleczalną chorobę. Dodatkowo obowiązkowe będzie złożenie dwóch wniosków, aby nie było mowy o pomyłce. Hiszpania stanie się czwartym, po Holandii, Belgii i Luksemburgu, krajem UE, w którym prawo dopuści wspomagane samobójstwo.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl