Hiszpania: 337 osób rannych w wyniku działań policji

337 osób zostało rannych, w tym niektóre poważnie, w niedzielę w wyniku działań policji w Katalonii, gdzie odbywa się referendum w sprawie jej niepodległości – poinformował rzecznik autonomicznego rządu katalońskiego.

Działania Hiszpańskiej policji – które miały na celu niedopuszczenie do głosowania w referendum niepodległościowym w Katalonii – pochwaliła wicepremier Hiszpanii Soraya Saenz de Santamaria. Polityk uznała je za „profesjonalne i proporcjonalne”. „Całkowity brak odpowiedzialności” ze strony rządu regionalnego w Katalonii został zrównoważony przez profesjonalizm hiszpańskich sił bezpieczeństwa – powiedziała wicepremier dziennikarzom.

„Przestrzegały one poleceń wymiaru sprawiedliwości. Działały profesjonalnie i w proporcjonalny sposób. Zawsze starały się chronić praw i wolności” – mówiła Soraya Saenz de Santamaria.

Według hiszpańskiego MSW wśród rannych jest 11 policjantów.

PAP/RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl