Hiszpania: W Katalonii trwa modlitwa o jedność i pokój

W Katalonii od samego rana panuje napięta atmosfera. Tamtejsze władze separatystyczne usiłują przeprowadzić nielegalne referendum dotyczące niepodległości tej części Hiszpanii. W wielu parafiach kraju trwa modlitwa o jedność i pokój.

Wczoraj na ulice hiszpańskich miast wyszły tysiące osób w obronie jedności kraju, demokracji i przeciwko katalońskiemu separatyzmowi. Kiedy w Katalonii dzisiaj przed południem doszło do pierwszych starć policji z separatystami, reszta kraju wstrzymuje oddech w oczekiwaniu na rozwój zdarzeń. Rząd robi wszystko, aby uniemożliwić przeprowadzenie nielegalnego referendum.

„Modlę się za katolońske diecezje, za jej wiernych i pasterzy” – mówił podczas Mszy św. ks. bp Mario Iceta w Bilbao.

“Kiedy istnieje hojność, kiedy ktoś zapomina o sobie i myśli o tym jak uszczęśliwić drugą osobę, wówczas rodzi się miłość i braterstwo, które przynoszą szczęście. Podejrzliwość, zazdrość i chciwość sprawiają, że nasze życie staje się mizerne i pełne cierpienia” – podkreśla z kolei ks. kard. Juan José Omella w Barcelonie.

W wielu parafiach kraju trwa modlitwa o pojednanie, zachowanie zdrowego rozsądku i jedność.

o. Marek Raczkiewicz CSsR/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl