Haniebne słowa Niesiołowskiego

Zuzanna Kurtyka kieruje do sądu sprawę przeciwko posłowi PO, Stefanowi Niesiołowskiemu. Chodzi dokładnie o wypowiedź marszałka dotyczącą ekshumacji. Poseł stwierdził, że  rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej powinny zapłacić za przeprowadzenie tej czynności.

” Nie może być tak, że tego typu żądania rodzin będą obciążały Skarb Państwa” – powiedział Stefan Niesiołowski nawiązując do ekshumacji Zbigniewa Wassermanna, Przemysława Gosiewskiego i Janusza Kurtyki.

Wdowa po Januszu Kurtyce, byłym prezesie IPN który zginął tragicznie w katastrofie smoleńskiej zarzuca Niesiołowskiemu pomówienie i całą sprawę kieruje do sądu. Jak również wyjaśnia, że nigdy nie występowała z wnioskiem o ekshumację. Pełnomocnik prawny rodziny mec. Monika Brzozowska przypomina również, że takie działanie prokuratura podjęła z urzędu.

– W jednej z stacji telewizyjnych poseł Niesiołowski poinformował, że rodziny które żądały ekshumacji w tym min. Rodzina Janusza Kurtyki powinny zapłacić za te ekshumacje ponieważ obciąża to Skarb Państwa. Tak się akurat składa, że rodzina Janusza Kurtyki nigdy nie występowała o ekshumację. Zuzanna Kurtyka rozpoznała ciało swojego męża w Moskwie, prokuratura wojskowa poinformowała rodzinę Kurtyków o tym, że będzie przeprowadzona ekshumacja i wtedy właśnie Zuzanna Kurtyka kategorycznie i jednoznacznie sprzeciwiła się ekshumacji.– zaznaczyła  mec. Monika Brzozowska.

Rodzina będzie domagać się sprostowania nieprawdziwej informacji oraz przeprosin. Po złożeniu prywatnego aktu oskarżenia pełnomocnik Zuzanny Kurtyki złożyła też do marszałek Sejmu Ewy Kopacz wniosek o uchylenie immunitetu posłowi Niesiołowskiemu.

 

Wypowiedź mec. Moniki Brzozowskiej


Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl