41 miesięcy od katastrofy smoleńskiej

Mija 41 miesięcy od katastrofy rządowego Tupolewa pod Smoleńskiem.  Wieczorem – jak co miesiąc – sprawowana była Eucharystia w Archikatedrze św. Jana w intencji pary prezydenckiej i wszystkich poległych 10 kwietnia 2010 roku.

Homilie podczas Mszy św. wygłosił ks. Bogdan Bartołd, były duszpasterz akademicki, proboszcz Archikatedry Warszawskiej.

W tym samolocie wszyscy lecieli razem; ramię w ramię, w jednym kierunku, by uczcić ofiary katyńskich zbrodni. Nikt z nich nie wiedział, że wsiadając do samolotu,  znicze które zabrali ze sobą i które miały zapłonąć w miejscu kaźni z roku 1940 będą paliły się za ich pamięć. Patrzyliśmy na tę  tragedię, która miała nam pokazać, że w istocie wspólny jest nasz los. Jak przez kruchość naszego życia jesteśmy sobie bliscy. A dziś niestety widzimy, jak poprzez różne kłamstwa, niedomówienia, nienawiść zostaliśmy podzieleni. Mimo upływu czasu nie mamy wewnętrznego pokoju, bo wciąż nam brakuje prawdy. A człowiek do prawdy został stworzony przez Boga, by ją poszukiwał i doświadczał – mówił ks. Bogdan Bartołd.

Tuż po Eucharystii przeszedł Marsz Pamięci przed Pałac Prezydencki. Transmisję Mszy św. przeprowadziły Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj