Haga: Ratko Mladic skazany na dożywocie

Trybunał do spraw dawnej Jugosławii skazał Ratko Mladicia na karę dożywocia. Były dowódca Serbów bośniackich został uznany za winnego ludobójstwa, zbrodni wojennych oraz zbrodni przeciw ludzkości.

Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze uznał Ratko Mladica za winnego dziesięciu zarzutów. Generał jest odpowiedzialny między innymi za ludobójstwo muzułmanów w Srebrenicy. Dowodził także oddziałami, które zaatakowały Sarajewo.

„Za popełnienie tych zbrodni trybunał skazuje pana Ratko Mladicia na dożywocie” – oświadczył Alphons Orie, przewodniczący składu sędziowskiego.

Były dowódca Serbów bośniackich nie przyznał się do winy. Oskarżony został wyprowadzony z sali rozpraw z powodu nieodpowiedniego zachowania i słownego obrażania sędziów.

Ratko Mladic nazywany jest „Rzeźnikiem Bałkanów”. Podczas wojny w Bośni i Hercegowinie w latach 90. pod jego dowództwem dokonano wielu masakr i czystek etnicznych. W czasie konfliktu zginęło ponad 100 tysięcy osób; ponad dwa miliony ludzi musiało opuścić swoje domy.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl