H. Szydełko: cywilizacja, która nie chroni życia, nie przetrwa

Powinniśmy licznie uczestniczyć w Marszach Życia, ponieważ cywilizacja, która nie chroni życia, nie przetrwa – apeluje Halina Szydełko, poseł PiS i członek Akcji Katolickiej.

W najbliższą niedzielę Marsze dla Życia i Rodziny przejdą ulicami Zgierza, Ostrowca Świętokrzyskiego, Słupska, Koszalina, Szczecinka i Torunia.

Celem marszy jest promocja zdrowej i normalnej rodziny jako podstawy zdrowego społeczeństwa, a także manifestacja najważniejszych wartości – takich jak ochrona życia.

Halina Szydełko, poseł PiS i członek Akcji Katolickiej w rozmowie z reporterem Radia Maryja zwraca uwagę, że polskie prawo zapomina o ochronie życia nienarodzonych niepełnosprawnych i poczętych w wyniku gwałtu dzieci.

– W Polsce w tej chwili nie jest chronione życie dzieci niepełnosprawnych. To jest ogromnie przykre, ponieważ my jako społeczeństwo przede wszystkim powinniśmy się troszczyć o najsłabszych. A najsłabsze są dzieci, które nie mogą się bronić – te nienarodzone, w szczególności chore. Często powtarzamy, że osoby niepełnosprawne są tak samo wartościowe jak człowiek zdrowy. Tymczasem nie dotyczy to tych, którzy nie mieli szczęścia się narodzić. Drugi nasz niechlubny wyjątek to dzieci z gwałtu. Na szczęście tych przypadków jest bardzo niewiele – wskazuje poseł Halina Szydełko.

W walce o życie nienarodzonych – jak podkreśla poseł Szydełko – ważna jest również troska i opieka nad kobietami, które rozważają zabicie własnego dziecka.

– Myślę, że do nas przede wszystkim należy, aby objąć troską i opieką te kobiety, które spodziewają się dziecka niepełnosprawnego, dziecka poczętego w wyniku tego haniebnego przestępstwa. Jest to na pewno obowiązek nas wszystkich jako ludzi wierzących, organizacji pozarządowych, w tym także tych katolickich – m.in. też Akcji Katolickiej, której jestem członkiem – zaznacza Halina Szydełko.

Będąca członkiem Akcji Katolickiej poseł przypomina, że wpływ na podjęcie przez kobietę decyzji o poddaniu się aborcji mają również bliskie jej osoby, które – jak dodaje – także należy otoczyć opieką i modlitwą.

– Łatwo jest nam czasami oceniać osoby, które decydują się na ten straszliwy czyn, ale pamiętajmy, że winna jest nie tylko matka, która decyduje się zabić własne dziecko. Jest jeszcze ojciec, mąż, konkubent, kimkolwiek by nie była ta osoba – naciska on i domaga się, aby kobieta zabiła własne dziecko. Są jeszcze rodzice, którzy również czasami zachęcają do tego swoje nieletnie córki. Dlatego starajmy się otoczyć opieką te osoby. Starajmy się otoczyć ich także naszą modlitwą, a także właśnie na Marszach Życia manifestujmy nasze stanowisko wobec zagrożonego życia – apeluje poseł Szydełko.

Zabijanie nienarodzonych to – jak przypomina Halina Szydełko – jedno z najcięższych przewinień dzisiejszych czasów.

– Zabijanie dzieci to chyba jeden z najcięższych grzechów współczesnego świata. Co do podjęcia rozmów na temat zmiany prawa w tym zakresie, to podnoszą się również głosy, że to nie jest jeszcze ten czas. Ja myślę, że zawsze jest czas na to, aby chronić życie – konkluduje poseł.

Według danych Ministerstwa Zdrowia w 2014 roku Polsce w łonach matek zabito 977 dzieci. To o 226 więcej niż rok wcześniej. Najczęstszą przyczyną tzw. aborcji było przypuszczenie ciężkiego nieodwracalnego upośledzenia dziecka albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl