fot. PAP/Tomasz Gzell

H. Gronkiewicz-Waltz na liście osób, które staną przed komisją weryfikacyjną

Komisja weryfikacyjna ds. warszawskiej reprywatyzacji kompletuje listę osób, które zostaną przesłuchane na posiedzeniach ogólnych. Już wiadomo, że jest na niej Hanna Gronkiewicz-Waltz, która nie ubiegała się o mandat prezydenta stolicy.

Wiceprzewodniczący komisji Sebastian Kaleta ma nadzieję, że była prezydent uszanuje prawo i odpowie na pytania. Hanna Gronkiewicz-Waltz była wielokrotnie wzywana na rozprawy. Do tej pory nie stawiła się przed komisją.

Musimy wezwać panią prezydent. Mam nadzieję, że uszanuje prawo i mieszkańców Warszawy w zakresie rozliczenia się z tej afery i odpowie na trudne pytania, które rosną od wielu lat. Tak jak prezydent-elekt dziękuje jej za dotychczasowe rządy, to również żywię nadzieję, że zarówno Rafał Trzaskowski, jak i Paweł Rabiej wyślą publicznie sygnały, iż w ich mniemaniu tego rodzaju przesłuchanie publiczne Hanny Gronkiewicz-Waltz jest potrzebne, a może się odbyć tylko za jej wstawiennictwem – zaznacza Sebastian Kaleta.

Komisja weryfikacyjna zaplanowała kolejne przesłuchania pod koniec listopada. W najbliższych miesiącach komisja przygotuje raport ogólny o zaniedbaniach w procesie reprywatyzacji w warszawskim magistracie.

Komisja od czerwca ub. roku bada zgodność z prawem decyzji administracyjnych w sprawie reprywatyzacji warszawskich nieruchomości.

RIRM

drukuj