Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji  w Warszawie chce spotkania z szefem ABW

Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji  w Warszawie zdecydowała, że spotka się z szefem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, aby dowiedzieć się, jakie materiały Agencja zgromadziła, badając reprywatyzację; komisja zajmie się też adresami Poznańska 14 i Marszałkowska 43, gdzie nadal mieszkają lokatorzy – poinformował poseł PiS Jan Mosiński.

Decyzja o spotkaniu z szefem ABW zapadała na niejawnym posiedzeniu komisji weryfikacyjnej, które odbyło się we wtorek. Wniosek w tej sprawie złożył m.in poseł Jan Mosiński. Jak tłumaczy, komisja chce rozmawiać na temat działań operacyjnych ABW w warszawskim ratuszu.

– Podczas kilku rozpraw komisji, kiedy pracownicy urzędu miasta stołecznego Warszawy na nasze pytania, właśnie o tę współpracę z ABW i z innymi służbami, odpowiadali twierdząco, że tak, jeden z pracowników (pan Krzysztof Śledziewski) był nawet oddelegowany przy akceptacji Hanny Gronkiewicz-Waltz do kontaktów z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Chcemy wiedzieć, jakie materiały ABW zgromadziła badając tą dziką, bandycką reprywatyzację – podkreśla poseł Jan Mosiński.

Parlamentarzysta nie wyklucza, że po spotkaniu z szefem ABW, lub delegowanym przez niego pracownikiem, zostaną wezwani na rozprawę byli szefowie agencji.

Komisja weryfikacyjna w najbliższym czasie zbada sprawę reprywatyzacji nieruchomości pod adresami Poznańska 14 i Marszałkowska 43. Jak wskazywali członkowie komisji, lokatorom mieszkającym pod tymi adresami podniesiono czynsze o kilkaset procent oraz powybijano okna.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl