By Fritz Geller-Grimm - Praca własna, CC BY-SA 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1700413

Warszawa: strażnicy odłowili jadowitą skolopendrę, która ukryła się w praniu

Stołeczni strażnicy miejscy otrzymali nietypowe zgłoszenie. Po mieszkaniu na warszawskiej Pradze-Południe miał biegać „bardzo podejrzanie wyglądający robak”. Okazało się, że z prania wypełzła skolopendra paskowana. Po odłowieniu została przewieziona do zoo.

„W sobotę 26 stycznia Ekopatrol otrzymał pilne zlecenie z Pragi Południe. Po mieszkaniu miał biegać bardzo duży i podejrzanie wyglądający robak” – poinformował w poniedziałek insp. Jerzy Jabraszko z referatu prasowego straży miejskiej.

Strażnicy pojechali na miejsce.

„W mieszkaniu zastaliśmy przerażoną matkę z półtorarocznym dzieckiem. Z jej relacji wynikało, że zbierając suche pranie wypełzło z niego dziwne stworzenie” – relacjonował w rozmowie z PAP insp. Jabraszko.

Strażnicy sprawdzili co to za „stwór” i okazało się, że to skolopendra paskowana. Jest ona największą i najmasywniejszą skolopendrą zamieszkującą Europę. Ta z warszawskiego mieszkania miała 12 centymetrów długości i była jadowita.

„Jest duże prawdopodobieństwo, że uciekła hodowcy” – stwierdził Jabraszko. Funkcjonariusze po odłowieniu skolopendry pomogli kobiecie sprawdzić mieszkanie, by mieć pewność, że nie ma w nim więcej tego rodzaju drapieżników. Skolopendra została przewieziona do warszawskiego zoo.

Skolopendra paskowana to jeden z niewielu gatunków skolopendr zamieszkujących Europę południową. Jej naturalne środowisko to wzgórza oraz góry Hiszpanii, Francji, Włoch, Grecji, a także Afryki Północnej.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl