fot. pixabay.com

GUS wstrzymał spisowe wywiady bezpośrednie w gospodarstwach rolnych w ramach Powszechnego Spisu Rolnego

Główny Urząd Statystyczny wstrzymał spisowe wywiady bezpośrednie w gospodarstwach rolnych. Decyzja ma związek ze wzrostem liczby zakażeń  koronawirusem. Nie kończy ona jednak Powszechnego Spisu Rolnego, który rozpoczął się 1 września.   

Wywiad bezpośredni przeprowadzony przez rachmistrza był tylko jedną z form wypełniania formularza.

Spis będzie nadal realizowany zdalnie przez internet lub telefon  – mówi Karolina Banaszek, rzecznik prasowy prezesa GUS.

– Respondenci mają możliwość zadzwonić na infolinię, spisać się razem z naszymi rachmistrzami, lub rachmistrzowie mogą skontaktować się z nimi telefonicznie i przeprowadzić taki spis. Natomiast jeśli chodzi o możliwość spisania się stacjonarnego, to w każdym urzędzie gminy i urzędzie statystycznym w województwie są wyznaczone miejsca, gdzie można wykonać ten samospis samodzielnie – wyjaśnia Karolina Banaszek.

Karolina Banaszek poinformowała też, że do tej pory udało się spisać ponad 150 tys. gospodarstw rolnych. Ponad 60 proc. z nich zrobiło to przez internet. Formularz dostępny jest na stronie GUS.

Powszechny Spis Rolny potrwa do 30 listopada br. Spisywane są gospodarstwa, które 1 czerwca br. prowadziły działalność rolniczą. Chodzi o zebranie informacji niezbędnych do prowadzenia badań. Spis odbywa się raz na 10 lat.

 

RIRM

drukuj