GUS: produkt rajowy brutto w 2016 roku wzrósł realnie o 2,9 proc.

Produkt Krajowy Brutto w 2016 r. wzrósł realnie o 2,9 proc. – poinformował Główny Urząd Statystyczny. To zrewidowane dane w stosunku do kwietniowych. Wówczas to GUS podał, że wzrost wyniósł 2,7 proc.

W ocenie ekonomistów „rewizja PKB do góry” to kolejna dobra informacja. Potwierdza to, że polska gospodarka rozwija się dynamicznie – stwierdził Jerzy Bielewicz, finansista, prezes stowarzyszenia „Przejrzysty Rynek”.

– Korekta w górę – bardzo dobrze, korekta w dół – wtedy moglibyśmy zacząć  dywagować. Gospodarka świetnie się rozwija na co wskazują też dane tegoroczne i podwyższanie prognoz przez instytucje międzynarodowe dla Polski. Chodzą słuchy, że wzrost inwestycji w bieżącym kwartale może być nawet dwucyfrowy, więc prognozy o wzroście gospodarczym na poziomie 4,3 proc. PKB wydają się w tej chwili bardzo realne – ocenił Jerzy Bielewicz.

Agencja indeksowa FTSE Russell poinformowała niedawno o przekwalifikowaniu Polski z rynków rozwijających się do rozwiniętych. Decyzja wejdzie w życie we wrześniu 2018 r. To pierwszy przypadek zakwalifikowania do tego grona kraju z Europy Środkowo-Wschodniej.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl