fot. PAP/EPA

Gubernator stanu Nowy Jork podpisała ustawy mające pomóc ocalałym z Holokaustu

Gubernator stanu Nowy Jork Kathy Hochul podpisała w środę kilka ustaw mających na celu uhonorowanie i wsparcie osób ocalałych z Holokaustu. Przewidują one m. in., że muzea będą musiały ujawnić informacje na temat skradzionych w czasie wojny dzieł sztuki.

„Ten pakiet legislacyjny pomoże upewnić się, że szkoły zapewniają wysokiej jakości edukację o Holokauście. Wymaga od muzeów powiadomienia o dziełach sztuki skradzionych przez reżim nazistowski, a od władz stanu Nowy Jork opublikowania listy instytucji finansowych, które dobrowolnie zrzekają się opłat wiążących się z wypłatą funduszy w ramach reparacji za Holokaust” – podało lokalne radio 1010 WINS.

Kathy Hochul mówiła, że nowojorczycy są zjednoczeni wobec ocalałych z Holokaustu.

„Nigdy nie zapomnimy. Jesteśmy to winni im, ich rodzinom i sześciu milionom Żydów, którzy zginęli w Holokauście, aby uczcić ich pamięć i zapewnić, że przyszłe pokolenia zrozumieją okropności tej epoki” – podkreśliła.

Stanowa senator Anna M. Kaplan wskazała na „rosnący antysemityzm” i „eksplodującą na całym świecie dezinformację na temat Holokaustu”.

„Nigdy nie było ważniejsze, abyśmy nauczyli się lekcji wynikających z Holokaustu i upewnili się, że nasze następne pokolenie będzie wiedziało o naszej historii, bez względu na to, jak mroczna lub trudna może być ta rozmowa” – dodała Anna M. Kaplan.

„Biorąc pod uwagę, że dzieje Holokaustu są warte przekazania następnym pokoleniom, istotne jest też, abyśmy byli transparentni i zapewnili, że każdy, kto ogląda dzieła sztuki skradzione przez nazistów, zdał sobie sprawę, skąd pochodzą i jaką rolę odegrały w historii” – stwierdziła Anna. M. Kaplan.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl