fot. twitter.com

Szef MON w Nowym Jorku spotkał się z bohaterami II wojny światowej

Szef MON Mariusz Błaszczak w Muzeum Czynu Zbrojnego Polonii Amerykańskiej w Nowym Jorku spotkał się z bohaterami II wojny światowej – poinformował w niedzielę resort. Podczas spotkania minister zapewnił weteranów, że Polacy nie zapomną o tych, którzy walczyli o wolność Polski.

Mariusz Błaszczak od piątku przebywa z wizytą w Stanach Zjednoczonych, gdzie m.in. odbył spotkania na Kapitolu i w Pentagonie, podczas których rozmawiał o polsko-amerykańskiej współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa, w tym o stałej obecności wojsk amerykańskich w Polsce.

Jak poinformowało w niedzielę MON na Twitterze, minister spotkał się z bohaterami II wojny światowej w Muzeum Czynu Zbrojnego Polonii Amerykańskiej w Nowym Jorku.

„W trakcie spotkania, H. Knapczyk (Helena Knapczyk, z Korpusu Pomocniczego Pań przy Stowarzyszeniu Weteranów Armii Polskiej) poprosiła szefa MON, aby kolejnym pokoleniom na całym świecie przypominać historię Polski” – podało ministerstwo. W spotkaniu uczestniczył także naczelny komendant SWAP w Ameryce Wincenty Knapczyk.

Podczas wizyty w muzeum Mariusz Błaszczak zapewnił weteranów, że – jak podkreśliło MON – „Polacy nigdy nie zapomną o tych, którzy walczyli o wolność i poświęcili swoje życie dla Polski”.

„Zrobimy wszystko, by młode pokolenia dobrze znały losy polskich bohaterów” – dodano.

„Dzięki państwa miłości i oddaniu Ojczyźnie, dzięki heroicznej postawie w czasie II wojny światowej dziś nasza Ojczyzna istnieje, i dziś możemy świętować setną rocznicę odzyskania niepodległości” – powiedział szef MON weteranom.

PAP/RIRM

drukuj