Grupa młodych Węgrów przyjedzie do Polski na ŚDM

Nasze ubrania będą wyraźnie pokazywać, że jesteśmy Węgrami – mówią PAP uczniowie z sieci szkół św. Benedykta na Węgrzech, którzy wybierają się do Polski na Światowe Dni Młodzieży. Mamy nadzieję poznać nowych ludzi i wzmocnić więzi w naszej grupie – opowiadają.

Sieć katolickich szkół św. Benedykta wyśle na spotkanie z papieżem Franciszkiem do Krakowa największą, bo ponad 400-osobową, węgierską grupę.

Młodzi Węgrzy opowiadają PAP, że z niecierpliwością oczekują na spotkanie z papieżem Franciszkiem.

„Mam też nadzieję poznać nowych ludzi i wzmocnić więzi w naszej grupie” – mówi jedna z uczennic.

By nikt nie miał wątpliwości z jakiego kraju pochodzą, wszyscy założą takie same stroje – będą mieli kapelusze i plecaki w narodowych barwach oraz polskie i węgierskie flagi.

„Nasze ubranie będzie pokazywać wyraźnie, że jesteśmy Węgrami” – opowiadają.

Węgierska grupa zamieszka w Krzeszowicach. W prezencie dla rodzin, u których będą nocować, wiozą ciastka z logo ŚDM.

Do szkół św. Benedykta na Węgrzech uczęszcza w trybie dziennym ponad 2 tys. uczniów w wieku 14-18 lat. Oprócz tego szkoły te kształcą także dorosłych w takich dziedzinach jak np. finanse. Główna siedziba szkoły znajduje się w Pannonhalma na zachodzie kraju – tutejsze opactwo benedyktyńskie jest jednym z najstarszych opactw na Węgrzech; zostało poświęcone w 1002 r. Szkoły św. Benedykta znajdują się też m.in. w Miszkolcu, Segedynie czy Balatonfuered.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl