Groźba wobec o. Tadeusza Rydzyka to podważanie demokracji

Jeżeli przewodniczący KRRiT grozi o. Tadeuszowi Rydzykowi to demokracja zostaje dalece podważona powiedziała prof. Krystyna Czuba odnosząc się do listu, jaki Jan Dworak wysłał do Dyrektora Radia Maryja.

 

Przewodniczący Krajowej Rady nieadekwatnie, w tonie lekceważącym i protekcjonalnym, zareagował na wywiad pt. „Koncesja na Kościół”, który ukazał się w „Naszym Dzienniku” 7 sierpnia br.

Napisał on, że wypowiedzi o. Tadeusza Rydzyka mogą być uznane za podważające jeden z filarów demokratycznego państwa jakim jest niezależne sądownictwo. Dodatkowo stwierdził, że były to i tu cytat. zdania pomawiające co stanowi czyn z art., 212 KK.

 

– Dworak, jest kimś kto ma służyć społeczeństwu, po to został wybrany. Każda służba administracyjna jest służbą społeczną. A jeżeli grozi to znaczy, że jest już bardzo źle, że demokracja jest podważona w sposób niesamowity. Coraz bardziej widać, że tak właśnie jest. To nie jest odwaga tylko po prostu coś co może przerażać społeczeństwo, że obywatelowi, kapłanowi grozi  urzędnik, administrator dobra wspólnego – powiedziała Krystyna Czuba. 

 

Dyrektor rozgłośni w odpowiedzi na list Jana Dworaka napisał, że w dalszym ciągu będzie upominał się i starał o przyznanie TV Trwam miejsca na multipleksie.

O. Tadeusz Rydzyk mówi, że Radio i TV trwam są własnością tych wszystkich, którzy je utrzymują, dlatego ludzie powinni być informowani o wszystkim.

 

– Jestem nagabywany wieloma pismami i wieloma działaniami. Ludzie widzą, niech oceniają. Wypowiadam się wszędzie jasno, czy w Naszym Dzienniku, czy w radiu, w różnych urzędach i myślę, że zbyteczne jest wciąganie w polemikę i wyciąganie różnych spraw. Dlatego odwołałem się do ludzi, bo ja sam, my sami nie damy rady odpowiedzieć na tysiące różnych zaczepek – powiedział o. Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja.

RIRM

 

Wypowiedź o. Tadeusz Rydzyka – Czytaj

 

Wypowiedź o. Tadeusz Rydzyka:


Pobierz Pobierz

Wypowiedź prof. Krystyny Czuby:


Pobierz Pobierz

drukuj