Niech ludzie ocenią stan polskiej demokracji

Wypowiedź o. Tadeusza Rydzyka, Dyrektora Radia Maryja

Odpisałem Panu Przewodniczącemu krótko. Sprawa multipleksu jest znana tak KRRiT, Panu Przewodniczącemu, jak i w szerokich kręgach społeczeństwa . Odpisałem krótko, a list podałem do wiadomości – za pośrednictwem naszym przyjaciołom – wszystkim zainteresowanym sprawą multipleksu. Upubliczniłem sprawę dlatego że radio i telewizja są własnością tych, którzy je utrzymują.

Jestem nagabywany wieloma pismami, wieloma działaniami. Ludzie widzą, niech ocenią. Wypowiadam się wszędzie jasno, czy to Naszym Dzienniku, czy w radiu, czy w różnych urzędach i myślę, że zbyteczne jest wciąganie w polemikę. Dlatego odwołałem się do ludzi, przekazałem im sprawy i powiedziałem – wy odpowiadajcie.

Proszę odpowiadajcie państwo, bo ja sam, my sami, nie dam rady odpowiedzieć na tysiące różnych zaczepek. Codziennie przyjmujemy bardzo wiele różnych artykułów na ten temat, to są media sprzyjające stronie liberalno-lewicowej, prorządowe. Te media sprzyjają temu systemowi, który się zamyka. Dzisiaj trudno żebym odezwał się do każdego, bo ani nie wystarczy sił, ani czasu. Dlatego odwołuję się do ludzi i napisałem to pismo.

Może Pan Przewodniczący pokaże mi te niezawisłe sądy i tych niezawisłych prokuratorów w przeciągu ostatnich lat. Będę bardzo wdzięczny. Wiem, że zdarzają się uczciwi prokuratorzy i uczciwi sędziowie. Niech nie mówi o demokracji bo ludzie ocenią co to dokładnie jest.

drukuj