PiS chce rozbicia „układu gdańskiego”

Prawo i Sprawiedliwość złoży wniosek do NIK o dokonanie kompleksowej kontroli portu lotniczego w Gdańsku. PIS stwierdziło, że wniosek Klubu PiS o powołanie komisji śledczej ws. afery Amber Gold jest zasadny.

 

Poseł Mariusz Błaszczak powołując się na doniesienia medialne stwierdził, że jest coraz więcej argumentów, które potwierdzają, że wniosek Klubu PiS o powołanie komisji śledczej ws. afery Amber Gold jest zasadny. W tym kontekście wskazał na Gdańską sitwę.:

 

 -Co łączy tych wszystkich panów? Dyrektora lotniska, prezydenta Gdańska, marszałka sejmiku wojewódzkiego? Związki z ludźmi, którzy tworzą Platformę Obywatelską, to jest ta część wspólna. W związku z tym, jako przewodniczący komisji ds. kontroli państwowej złożę dziś wniosek do NIKu o dokonanie kompleksowej kontroli portu lotniczego w Gdańsku. To trzeba wyjaśnić, bo to, co się dzieje w tym miejscu urąga  sprawiedliwości. Uważam także, że pan prezes lotniska powinien zostać odwołany i to w trybie natychmiastowym.

 

Z kolei poseł Marcin Mastalerek przedstawił wniosek do ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina, aby ten zwrócił się  do rzecznika dyscyplinarnego przy Krajowej Radzie Sądownictwa o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec sędziego Ryszarda Milewskiego:

 

-To postępowanie dyscyplinarne może zakończyć się nawet złożeniem urzędu przez pana sędziego Ryszarda Milewskiego. Uważamy, że odwołanie z funkcji prezesa sądu jest niewystarczającą karą za postępowanie, które poczynił sędzia Milewski. Trzeba wszcząć postępowanie dyscyplinarne. Nie tylko odwołanie z urzędu, ale również uchylenie immunitetu i postępowanie dyscyplinarne.– dodaje pos. Marcin Masalerek.

 

Wypowiedź pos. Mariusza Błaszczaka:


Pobierz Pobierz

 

Wypowiedź pos. Marcina Mastalerka:


Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj