fot. michalici.pl

Główny Inspektor Sanitarny zwiększył limity dot. uczestników pielgrzymek

Pandemiczne restrykcje nie będą już stanowiły większej bariery dla organizacji pieszych pielgrzymek, ponieważ Główny Inspektor Sanitarny zwiększył limity. Na pątniczy szlak będą mogły wyruszyć grupy pielgrzymkowe liczące 300 osób.

Z Łowicza wyruszyła 366. Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, która nazywana jest Jaskółką. Pątnicy zostali podzieleni na małe grupy. Każdego dnia pielgrzymuje 25 osób, które dojeżdżają rano, a wieczorem wracają do Łowicza.

W tegorocznym sezonie pielgrzymkowym na pątniczy szlak będzie mogło wyruszyć dużo więcej osób. Główny Inspektor Sanitarny zezwolił na tworzenie grup pielgrzymkowych liczących 300 osób. Do limitu nie będą wliczane osoby, które otrzymały pełny cykl szczepień przeciw COVID-19.

To ważna zmiana – przyznał dyrektor gdyńskiej pieszej pielgrzymki, ks. Krzysztof Czaja.

– Rok temu to był trudny czas dla pielgrzymów, bo ktoś, kto ma duszę pielgrzyma, chciałby chociaż poczuć ten smak. Rok temu były ograniczenia do 50 osób. Mocno nas to ograniczało – mówił ks. Krzysztof Czaja.

Ubiegłoroczne pielgrzymki odbywały się w formie sztafety. Pielgrzymi dojeżdżali na trasę w wybrane dni. Większość nie miała możliwości dojścia na Jasną Górę.

– Były zapisy na poszczególne dni. Mi udało się być przez 3 dni na pielgrzymce. Oczywiście nie było też noclegów u naszych gospodarzy – powiedział Krzysztof, pielgrzym.

– Jest to niesamowity czas na zastanowienie się nad swoim życiem, na spędzenie czasu z Panem Bogiem – dodał.

Z otwartymi rękami na pielgrzymów czekają ojcowie paulini. Sanktuarium na Jasnej Górze od początku pandemii jest przygotowane, aby bezpiecznie przyjmować wiernych.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl