Głogów: marsz w obronie TV Trwam

Dzisiaj w Głogowie odbędzie się marsz przeciw dyskryminacji TV Trwam, której KRRiT nie przyznała miejsca na cyfrowym multipleksie.

Marsz rozpocznie się o godzinie 16: 00 Mszą św. w kościele Najświętszej Królowej Polski. Eucharystii będzie przewodniczył ks. bp Stefan Regmunt, ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Następnie o godzinie 17:00 wierni przejdą ulicami Keplera, Wojska Polskiego, al. Wolności, Grodzką.  Marsz zakończy się przed ratuszem. Tam odczytany zostanie apel do Rady Miejskiej oraz petycja do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie umieszczenia TV Trwam na multipleksie.

– Dla mnie to coś niesamowitego. Jestem osobą, która walczyła o wolną Polskę. W latach 80. zbieraliśmy podpisy o to żeby była telewizja katolicka.  Ludzie w tamtych czasach chcieli organizować protesty. Nie tylko duże miasta, ale również miasta lokalne powinny mieć obowiązek organizowania tego typu manifestacji – powiedział Zdzisław Wandycza, współorganizator marszu.

Kolejne marsze przejdą ulicami Hrubieszowa – 28 kwietnia, Lublina – 1 maja, Ostrowa Wielkopolskiego, Bydgoszczy i Wąbrzeźnia – 11 maja. Z kolei na 19 maja zaplanowano manifestację w obronie TV Trwam w Warszawie.

Cały czas trwa akcja zbierania podpisów przeciwko dyskryminacji TV Trwam. Do tej pory w siedzibie Radia Maryja w Toruniu podliczono 2 mln 479 tys. 287 kopii podpisów.

RIRM 

drukuj