Gender – postęp czy śmiertelne zagrożenie dla cywilizacji życia i miłości?

W Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie odbędzie się konferencja naukowa zatytułowana „Gender – postęp czy śmiertelne zagrożenie dla cywilizacji życia i miłości?”. 

Konferencja rozpocznie się Mszą św. pod przewodnictwem ks. abp Wacława Depo, metropolity częstochowskiego w kościele seminaryjnym pw. Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana o godz. 9.00.

Gender to jedno z najbardziej niebezpiecznych zjawisk, z którymi mamy dzisiaj do czynienia – mówi prof. dr hab. Maria Ryś. Jest to promocja stylu życia, której każdy, bez względu na poglądy, powinien powiedzieć: NIE.

– Gender jest to cywilizacja śmierci. Główne założenia, to prawa reprodukcyjne, prawa do zabijania dzieci nienarodzonych niezależnie od powodów, czyli nieprzyznawanie prawa do życia; to seksualizacja dzieci i młodzieży, to uderzenie w czystość dziecka. Jest to promocja tak rozwiązłego stylu życia, na który nikt z nas: wierzący, niewierzący, ludzie o różnych światopoglądach, wyznaniach i religiach mają obowiązek powiedzieć: nie. To będzie straszliwa krzywda wyrządzona dzieciom – stwierdza profesor.

Sympozjum odbędzie się z okazji powstania 45. rocznicy encykliki Pawła VI „Humanae vitae” i 30. rocznicy Karty Praw Rodziny. Uczestnicy konferencji będą dyskutować, m.in. o działaniach w obronie rodziny przed niezwykle szkodliwą ideologią gender.

Wśród prelegentów znajdują się ks. prof. dr hab. Dariusz Oko z Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie oraz dr inż. Antoni Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Jak podkreśla prof. dr hab. Maria Ryś czeka na nas szereg zadań, którym powinniśmy sprostać, aby uchronić się przed niszczącą ideologią gender.

– Czeka nas ogromne społeczne zadanie postawienia veta, jeśli chodzi o te prawa reprodukcyjne. To ogromna zachęta rodziców do bycia odpowiedzialnymi. Te programy szkolne, pomoce naukowe, które były już w wielu polskich szkołach, nigdy nie powinny dostać się w żadne ręce dziecka. To jest zachęcanie nauczycieli do bardzo wielkiej czujności, ponieważ najczęściej grupy edukatorów seksualnych wchodzą pod pozorem jakiegoś dobra – mówi prof. dr hab. Maria Ryś.

Organizatorami konferencji są: Referat Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Metropolitalnej w Częstochowie, przy współudziale Wyższego Seminarium Duchownego, Wyższego Instytutu Teologicznego, Studium Życia Rodzinnego i Rady Ruchów, Stowarzyszeń i Bractw Archidiecezji Częstochowskiej.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl