fot. flickr.com

Gdzie stanie pomnik smoleński?

Dziś o godz. 15.00 odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Warszawy poświęcona lokalizacji pomnika smoleńskiego.

Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz chce, by pomnik stanął na rogu ulic Trębackiej i Focha. Jak zaznaczyła, taka lokalizacja została zaakceptowana przez przedstawicieli rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, którzy wzięli udział w spotkaniu u prezydenta.

Tymczasem nie wszyscy bliscy ofiar katastrofy zgadzają się na zaproponowaną lokalizację. Społeczny komitet zrzeszający rodziny ofiar uważa, że pomnik powinien stanąć przy Krakowskim Przedmieściu.

Jacek Cieślikowski, radny miasta stołecznego Warszawy, mówi, że propozycja prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz jest niewłaściwa.

– Należy pamiętać przede wszystkim o tym, że jest to miejsce mało reprezentatywne. Właściwym miejscem dla upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej jest tak naprawdę Krakowskie Przedmieście, bo tam, w dniu katastrofy, zaczęli się gromadzić wszyscy Polacy i tam oddawali szacunek prezydentowi i osobom, które zginęły w katastrofie smoleńskiej. Natomiast PO i pani Gronkiewicz-Waltz w swej małostkowości robi wszystko, by właśnie takie miejsce, miejsce właściwe, nie zostało wybrane – powiedział Jacek Cieślikowski.

W drugiej połowie lutego prezydent Bronisław Komorowski spotkał się z reprezentantami części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej – sygnatariuszami skierowanego do niego w październiku ub.r. listu w sprawie budowy pomnika. W spotkaniu uczestniczyła także prezydent Warszawy. Jutro minie 5 lat od katastrofy Tu 154 M pod Smoleńskiem.


TV Trwam News

drukuj