GDDKiA: Są umowy na budowy dwóch odcinków S7 w woj. mazowieckim

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała  umowy na budowy dwóch odcinków S7 w woj. mazowieckim. Łączna ich długość to 35,5 km.

Wykonawcą odcinka Napierki – Mława będzie konsorcjum firm STRABAG. Realizacja zadania ma kosztować blisko 295 mln zł. Drugi odcinek, Mława – Strzegowo wybuduje konsorcjum firm PORR S.A. z Warszawy oraz PORR Bau GmbH z Wiednia. Cena tego przedsięwzięcia to blisko 450 mln zł.

Inwestycja realizowana będzie w systemie „Projektuj i buduj”. Zadaniem wykonawców przed przystąpieniem do prac budowlanych będzie wykonanie projektów i złożenie wniosków o Zezwolenie na     Realizację Inwestycji Drogowej dla całego zadania.

Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk mówi, że droga ekspresowa S7 wpisuje się w ruszt komunikacyjny naszego kraju i ma olbrzymie znaczenie.

– Ona ma niebagatelne, olbrzymie znaczenie. Droga ekspresowa S7 łącząca Trójmiasto z Warszawą. Później poprzez drogę ekspresową S17 między Warszawą a Lublnem, to ta główna odnoga szlaku Via Carpatia, która otwiera zespół portów Trójmiasta na morza południowe, szczególnie na morze Czarne (…), dalej na Stambuł i dalej w kierunkach bardzo atrakcyjnych jeżeli chodzi o kierunki gospodarcze – powiedział minister Adamczyk.

Inwestycja budowy dwóch odcinków S7 w woj. mazowieckim jest przewidziana do współfinansowania ze Środków Unii Europejskiej.

Zakończenie prac budowlanych planowane jest na kwiecień 2021 roku. Wyłonieni w przetargach wykonawcy zadeklarowani 10-letnią gwarancję jakości wykonanych robót.

Minister Adamczyk poinformował, że w styczniu przyszłego roku planowane jest podpisanie umów na realizację dwóch kolejnych odcinków S7 w kierunku Warszawy – ze Strzegowa do Płońska.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl