fot. PAP/Piotr Pędziszewski

Gdańsk: zdewastowano pomnik Ojca Świętego Jana Pawła II i Ronalda Reagana

W Gdańsku zdewastowano pomnik Ojca Świętego Jana Pawła II i Ronalda Reagana. Rzeźby stojące na jednej z alejek w parku nadmorskim zostały oblane różową farbą.

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek o godzinie 6.00 rano. Policję powiadomił operator monitoringu miejskiego.

– Na miejsce został skierowany patrol policjantów, którzy potwierdzili to zgłoszenie i jednocześnie sprawdzili pobliski teren w poszukiwaniu sprawców tego przestępstwa. Na miejscu pracowała również grupa dochodzeniowo – śledcza wraz z technikiem kryminalistyki, którzy przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli ślady. O zdarzeniu poinformowaliśmy Urząd Miasta oraz pracownika odpowiedzialnego za stan poników, aby oszacować straty. Policjanci wykonują czynności procesowe w kierunku artykułu 261 Kodeksu karnego, który dotyczy znieważania pomnika wzniesionego dla upamiętnienia osoby lub wydarzenia. To przestępstwo zagrożone jest grzywną bądź karą ograniczenia i pozbawienia wolności – wyjaśniła asp. Karina Kamińska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Stojący w parku nadmorskim na gdańskim Przymorzu pomnik to dwie wykonane z brązu rzeźby o wysokości ponad dwóch metrów przedstawiające Jana Pawła II i Ronalda Reagana. Postaci te wyglądają, jakby uchwycono je w trakcie wspólnego spaceru.

Pomnik powstał na podstawie słynnego zdjęcia wykonanego we wrześniu 1987, na którym fotograf utrwalił wspólną przechadzkę papieża i prezydenta Stanów Zjednoczonych po parku w Miami na Florydzie. Pomysłodawcą budowy i inicjatorem zbiórki funduszy na pomnik było miejscowe Stowarzyszenie ,,Godność”.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl