Gdańsk: zatrzymania ws. zniszczenia pomnika „Inki”

Policja zatrzymała 21-letniego mężczyznę podejrzanego o zniszczenie tablicy informacyjnej przy pomniku „Inki” w Gdańsku. Ogółem w sprawie zatrzymano czterech mężczyzn w wieku od 19 do 21 lat. Wszyscy są mieszkańcami Gdańska.

Policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutu jednemu z 21-latków.

Mężczyzna odpowie za znieważenie pomnika. Policjanci zakwalifikowali jego działanie jako czyn o charakterze chuligańskim, co powoduje wyższy wymiar kary.

Ponadto funkcjonariusze ukarali mandatami karnymi sprawcę znieważenia pomnika i kolejnego z mężczyzn.

Do dewastacji wykonanej z tworzywa sztucznego tablicy, doszło w nocy z czwartku na piątek ubiegłego tygodnia – została ona zdemontowana i połamana. Straty oszacowano na ok. 500 zł.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl