Trwa posiedzenie rządu

Na trwającym posiedzeniu rządu ministrowie omawiają m.in. projekt ustawy dotyczący wykonywania zadań z zakresu promocji polskiej gospodarki przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Ponadto rząd zajmuje się projektem nowelizacji ustawy prawo o ruchu drogowym.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu zastąpiła Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Pod nową nazwą działa od początku lutego. Sieć nowych zagranicznych biur handlowych podległych Agencji powstanie przy ambasadach.

Do działań realizowanych przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu wliczono promocję eksportu polskich firm i branż, wspieranie napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych, a także inwestycji polskich za granicą i na terenie kraju.

Agencja ma także dostarczać przedsiębiorcom informacje ekonomiczno-handlowe na temat rynków zagranicznych, zaś inwestorom zagranicznym informacje na temat warunków i uregulowań prawnych prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce.

Poza kwestiami dotyczącymi Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, ministrowie omówią projekt ustawy prawo o ruchu drogowym. Nowe przepisy zakładają możliwość czasowego użytkowania w ruchu drogowym pojazdów z wykorzystaniem tzw. profesjonalnego dowodu rejestracyjnego i jednego profesjonalnego numeru rejestracyjnego dla wielu pojazdów.

Nowelizacja ma uprościć działalność firm, zajmujących się produkcją, sprzedażą, handlem lub badaniami pojazdów, które w związku ze swoją działalnością przeprowadzają jazdy testowe. Według nowych zasad nie będzie już potrzebna każdorazowa czasowa rejestracja pojedynczego samochodu.

PAP/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl