fot. twitter.com

Funkcjonariusze rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, państwo mogło stracić ponad 44 mln zł

Funkcjonariusze CBŚP i KAS rozbili zorganizowaną grupę przestępczą produkującą papierosy. Skarb Państwa mógł stracić na ich działalności ponad 44 mln zł.

 

CBŚP i KAS przeprowadziło podobną akcję w styczniu tego roku. Funkcjonariusze zlikwidowali fabrykę nielegalnych papierosów przejmując wtedy ponad 3 mln sztuk papierosów, 14 ton krajanki oraz maszyny do produkcji i pakowania papierosów. Zatrzymano wtedy 8 osób. Na początku października funkcjonariusze przeprowadzili kolejną akcję.

Działania przeprowadzono na terenie województwa mazowieckiego, głównie w Warszawie, ale także w okolicach Serocka i Marek. Na jednej z posesji policjanci odkryli paczkowalnię papierosów wraz z ogromną ilością surowców potrzebnych do końcowego przygotowania produktu. Odkryto także specjalistyczne maszyny do pakowania papierosów w opakowania konsumenckie i kilkanaście tysięcy pustych paczek z oznaczeniami różnych koncernów tytoniowych. Zatrzymano 10 osób. Na działalności grupy przestępczej Skarb Państwa mógł stracić ponad 44 mln zł.

 

TV Trwam News

drukuj