fot. pixabay.com

Pomorze: KAS zabezpieczyła 139 nielegalnych automatów do gier

Funkcjonariusze KAS weszli jednocześnie do 35 punktów na terenie woj. pomorskiego, w których znajdowały się salony gier. Podczas akcji zabezpieczyli 139 automatów oraz 180 tys. zł. 27 osób zostało zatrzymanych. Zabezpieczono także 48 kontenerów, w których funkcjonowały nielegalne salony gier – przekazała rzecznik prasowy szefa Krajowej Administracji Skarbowej, Anita Wielanek.

To była wspólna akcja pomorskiej, kujawsko-pomorskiej, warmińsko-mazurskiej, łódzkiej i mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) w woj. pomorskim. Skontrolowano jednocześnie 35 punktów, w których działały salony gier. W efekcie zabezpieczono 139 automatów oraz 180 tys. zł.

„27 osób zostało zatrzymanych w charakterze podejrzanych o prowadzenie gier hazardowych bez zezwolenia. Zabezpieczono nie tylko wyposażenie lokali, ale także 48 kontenerów, w których znajdowały się nielegalne salony gier” – zaznaczyła rzecznik KAS.

Właścicielom automatów oraz osobom urządzającym nielegalne gry hazardowe grożą kary grzywny i pozbawienia wolności. Dodatkowo urządzającym nielegalne gry grozi kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu.

O zagrożeniach związanych z nielegalnym hazardem funkcjonariusze i pracownicy KAS opowiadają uczniom szkół podstawowych i średnic w ramach akcji „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”. Nadrzędnym celem prowadzonej od kilku lat akcji Ministerstwa Finansów jest zwrócenie uwagi na problemy, które wynikają z nadmiernego korzystania z gier wśród dzieci i młodzieży, takie jak uzależnienie, problemy finansowe czy wyizolowanie społeczne.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl